۱۰ راهکار اختصاصی برای یادگیری بهتر

robin-worrall-Q8HfuO9udts-unsplash

10 راهکار 100% کاربردی برای پیشرفت تضمینی در زندگی از زبان دارن هاردی

به کتاب خواندن روزانه عادت کنید

هر چقدر کتاب بیشتری بخوانید، دانش تان بالاتر خواهد رفت؛ اما عادت مطالعه را با خواندن چه کتاب‌هایی در خود ایجاد کنیم؟ ابتدا به سراغ کتاب‌هایی بروید که راه رشد و پیشرفت را به شما نشان می‌دهد. توصیه می‌کنیم کتاب‌هایی درباره ثروتمند شدن، برنامه ریزی و بهبود کارهای روزانه چون قانون 30/70 یا 20/80 را بخوانید.

زبان جدیدی یاد بگیرید

به دنبال یادگیری زبانی جدید باشید تا با فرهنگی متفاوت آشنا شوید. با این کار ذهنتان باز می‌شود و تجربه‌ای عالی خواهید داشت. پس زبانی جدید یاد بگیرید و به مهارت‌های خود اضافه کنید. پیشنهاد می‌شود زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و دیگر زبان‌هایی که به آن علاقه دارید را یاد بگیرید.

سرگرمی جدیدی برای خود داشته باشید

باید سرگرمی جدید و متفاوتی مانند صخره نوردی، قایقرانی، گلف، اسکیت روی یخ و … برای خود در نظر بگیرید. گاهی بهتر است سرگرمی‌تان محدود به ورزش نباشد و بیشتر جنبه‌ی تفریحی داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم در دوره سفال گری، آشپزی‌های مدرن، طراحی سایت و … شرکت کنید. با یادگیری سرگرمی‌های جدید ذهنتان باز شده و می‌توانید استعدادهای جدید خود را شکوفا کنید.

در دوره‌های آموزشی حاضر شوید

برای یادگیری مهارت‌های جدید در دوره‌های آموزشی شرکت کنید. گاهی شرکت در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی کافی است و نیاز نیست حتماً در دوره‌ای طولانی مدت شرکت کنید. با شرکت در دوره‌های آموزشی به ایده‌های جدیدی می‌رسید که قبلاً توجهی به آن‌ها نداشته‌اید.

در فضایی الهام بخش زندگی کنید

محیط زندگی شما روی خلق و خو و رفتارهایتان تأثیر می‌گذارد. اگر در محیطی خسته کننده زندگی می‌کنید، با ایجاد تغییراتی می‌توانید آن را به دلخواه خود در آورید. باید در محیطی باشید که در آن شوق و اشتیاق بسیار برای شکوفایی استعدادها و انگیزه‌های مختلف وجود دارد.

بر ترس‌هایتان غلبه کنید

در زندگی با ترس‌هایی چون ترس از سخنرانی، ترس از ریسک کردن، ترس از عدم قطعیت و … رو به رو می‌شویم که سبب می‌شود از رشد و پیشرفت دور بمانیم. کافی است دیدگاه خود را نسبت به ترس‌هایی که در وجود خود احساس می‌کنیم تغییر دهیم تا به پیشرفت و رشد برسیم. پس اگر از چیزی می‌ترسید روی آن بخش از وجود خود کار کنید تا امکان پیشرفت برایتان فراهم شود.

مهارت‌های خود را شناسایی کرده و رشد دهید

باید بدانید دانش و مهارت‌هایتان در چه سطحی قرار دارد. مثلاً اگر نویسنده هستید باید مهارت‌های نوشتن را در خود بهبود دهید، اگر سخنران هستید مهارت صحبت کردن را در خود رشد بدهید. باید تلاش کنید هر روز مهارت‌های ارتباط اجتماعی خود را بهتر کنید و در جهت توسعه آن‌ها گام بردارید.

صبح زود بیدار شوید

سحر خیز بودن رمز اصلی موفقیت و پیشرفت است. بسیاری از بزرگان می‌گویند صبح زود بلند شدن، در حدود ساعت 5 تا 6 صبح است. در این زمان بهره‌وری و کارایی‌تان بالا می‌رود. با صبح زود بیدار شدن تمایل بیشتری به رشد خواهید داشت و به این ذهنیت می‌رسید که باید نهایت استفاده را از روز خود ببرید.

برای ورزش هفتگی برنامه‌ای منظم داشته باشید

هر کسی فایده ورزش کردن را می‌داند. در طول هفته برنامه‌ای منظم برای ورزش کردن در نظر بگیرید، مثلاً 3 بار در هفته به مدت نیم ساعت آرام بدوید. می‌توانید تمرینات دیگری چون پیاده روی، باشگاه و استخر را هم انجام دهید.

دفترچه‌ای به‌عنوان راهنمای زندگی خود داشته باشید

دفتری برای خود بخرید و در آن موارد اساسی برای رشد خود را ذکر کنید. در این دفترچه اهداف بلندمدت و دیگر هدف‌های جزئی خود را بنویسید. این دفترچه راهنمایی برای زندگی و پیشرفت خواهد بود و شما را به سمت جلو رهنمون می‌کند.

برای آینده خود نامه بنویسید

چه تصوری برای زندگی 5 سال آینده خود دارید؟ آیا زندگی‌تان تغییر می‌کند؟ به فرد دیگری تبدیل خواهید شد؟ پیشنهاد می‌کنیم برای یک سال بعد خود نامه بنویسید و آن را جایی کنار بگذارید. بعد از نوشتن نامه تلاش کنید همان شخصی شوید که یک سال بعد تصور کرده‌اید. در تقویمتان علامت بزنید و سال آینده در همان روز نامه را باز کنید و آن را بخوانید.

در منطقه‌ی امن خود بمانید

با تلاش و زحمت فراوان می‌توان به پیشرفت رسید. وقتی در آسایش و راحتی باشید، به هیچ رشدی نخواهید رسید. منطقه‌ی امن زندگی‌تان کجاست؟ آیا در همان جا گیر کرده‌اید و در برخورد با دیگران تلاش می‌کنید در لاک خود بمانید؟ پس برخورد متفاوتی داشته باشید و از مسائل کلیشه‌ای دور شوید. باید خود را به چالش بکشانید تا به پیشرفت برسید. وقتی در شرایط مختلف قرار گیرید توانایی‌های خود را ارزیابی می‌کنید.

با دوستان خود رقابت کنید

دوست خود را در زمینه کاهش وزن، ورزش و مسائل مالی به چالش بکشید و در این زمینه با او وارد رقابت شوید. قطعاً هم شما و هم دوستتان در این زمینه به پیشرفت بیشتری خواهد رسید.

در facebook به اشتراک بگذارید
فیس بوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توییتر
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در whatsapp به اشتراک بگذارید
واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

دوره هفت را پشتیبانی کنید!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله است.
کمک مالی

پست های اخیر

مقالات ویژه