چگونه بهتر و سریع تر پیشرفت کنیم

co006

ما انسان‌ها برای انجام کارهای بزرگ و خارق‌العاده نیاز به یک روحیه بسیار قوی و قدرتمند داریم، خیلی‌ها در کوتاه‌مدت می‌توانند به موفقیت‌ های خوبی برسند اما موفقیت‌های بزرگ و خارق‌العاده با داشتن روحیه قوی امکان‌پذیر است و یکی از مهمترین مواردی که باعث تقویت روحیه ما می‌شود پیشرفت کردن است، اینکه بدانیم حتی اگر در شرایط سختی به سر می‌بریم ولی در حال پیشرفت کردن هستیم.


برگ برنده انسان‌های موفق

احساس پیشرفت کردن و احساس برنده بودن، برگ برنده انسان‌های موفق است، پس ما هم باید این احساسات را در خود تقویت کنیم، اما برای داشتن این احساسات لزوما قرار نیست که یک‌دفعه زندگی‌مان را متحول کنیم و یک پیشرفت عظیمی داشته باشیم تا احساس کنیم که در حال پیشرفت هستیم، بلکه با انجام کارهای کوچک که باعث پیشرفت ‌های کوچک اما مستمر می‌شود  هم می‌توانیم این حس را در خود تقویت کنیم.

نکته مهمی که باید بدانیم این است که پیشرفت کردن باعث تقویت روحیه می‌شود و داشتن روحیه قوی هم باعث پیشرفت کردن، یعنی پیشرفت کردن و داشتن روحیه قوی یک رابطه مستقیم با هم دارند، هر چقدر پیشرفت ما بیشتر و بزرگتر باشد به همان میزان روحیه ما تقویت می‌شود و هر چقدر که روحیه ما قوی باشد به همان میزان کارهای بزرگ‌تر و خارق‌العاده‌تر می‌توانیم انجام دهیم که در نهایت خود آن یک پیشرفت بزرگ است.


روش انجام کارهای بزرگ

طبیعی است که از همان ابتدا به دنبال انجام کارهای بزرگ و خارق‌العاده باشیم تا زندگی‌مان را متحول کنیم و در کل به دنبال پیشرفت ‌های بزرگ باشیم، خیلی‌ها ریسک می‌کنند و دست به کارهای بزرگ می‌زنند، این خیلی عالی است اما این کارها نیاز به جرئت و استقامت زیادی دارد، اگر در ابتدا چنین جرئت و استقامتی نداریم بهتر است از همان پیشرفت‌ های کوچک ولی مستمر شروع کنیم.
همانطور که گفتیم پیشرفت کردن و داشتن یک روحیه قوی، رابطه مستقیم با هم دارند، وقتی حتی کم‌کم پیشرفت می‌کنید، روحیه‌تان قوی می‌شود و هر چقدر که روحیه‌تان قوی می‌شود، کارهای بزرگتری انجام می‌دهید که در نهایت پیشرفت بیشتری به دنبال خواهد داشت، درست مانند گوله برفی که از نوک کوه سرازیر شده و در مسیر خود برف‌های دیگر را جذب می‌کند و بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود، از همین روش می‌توانیم برای پیشرفت کردن استفاده کنیم.


اصل تمرکز نیرو

یک روش که تقریبا می‌تواند موفقیت ما را در هر زمینه‌ای تضمین کند، اصل تمرکز نیرو نام دارد، به موجب این اصل، مهارت و برتری هر شخصی در هر کاری به این دلیل است که وی هر روز و دائما آگاهی‌های خود را در رابطه با اینکه چطور آن کار را بهتر انجام دهد افزایش داده است و به تشخیص تازه‌ای دست یافته است.
زمانی که ما هر روز به این فکر می‌کنیم که چطور در زمینه مورد نظر بهتر شویم و بهتر عمل کنیم، کم‌کم به آگاهی‌های درست و بهتری دست می‌یابیم که در حالت عادی غیر ممکن است متوجه آنها شویم. انسان‌های موفق و همینطور شرکت‌های بزرگ هم دقیقا از همین اصل استفاده کرده‌اند، آنها هر روز به دنبال روش‌هایی بوده‌اند که بتوانند عملکردشان را بهتر کنند و با همین پیشرفت‌ های کوچک کم‌کم به جایی رسیدند که نقطه عطفی برای آنها شده و در نهایت یک پیشرفت بزرگ به وجود آمده است.


استفاده از اصل تمرکز نیرو

اما ما چگونه می‌توانیم از اصل تمرکز نیرو استفاده کنیم؟
یکی از قدرتمندترین تکنیک‌هایی که در این رابطه وجود دارد استفاده از تکنیک سوالات است، سوال پرسیدن قدرت بسیار زیادی دارد، اگر یک سوال را به صورت مسمتر و هر روز از خود بپرسید و انتظار داشته باشید که جواب آن را خواهید یافت، طولی نخواهد کشید که به جواب سوال خود خواهید رسید، حالا اگر هر روز آن سوال را بپرسید، تقریبا هر روز به جواب‌های بیشتر و بهتری دست خواهید یافت.

یک پرسش عالی این است، در زمینه‌ای که می‌خواهید آن را تقویت کنید و یا به دنبال جواب بهتر باشید بپرسید:

«چگونه می‌توانم عملکردم را بهبود ببخشم؟»

هر روز آن را از خود بپرسید و مهمتر اینکه انتظار داشته باشید به جواب برسید، در ابتدا شاید به جوابی نرسید و یا به حتی جواب‌هایی که بدیهی و منطقی هستند برسید و بگویید که خودم اینها را می‌دانستم، اما اگر به پرسیدن ادامه دهید کم‌کم ذهنتان برای یافتن جواب‌های بهتر برنامه‌ریزی می‌شود و به جواب‌هایی خواهید رسید که انگار یک کشف جدید در زندگی‌تان است.


نکته پایانی

نکته آخر اینکه وقتی از خود می‌پرسید «چگونه می‌توانم عملکردم را بهبود ببخشم؟» اتفاقی که می‌افتد این است؛ ذهن ناخودآگاه‌تان به دنبال جواب می‌گردد و از آنجایی که هیچ نهایتی برای پیشرفت کردن و بهتر شدن وجود ندارد، بنابراین در چرخه این می‌افتید که هر روز پیشرفت کنید و بهتر شوید.
شاد و موفق باشید.

در facebook به اشتراک بگذارید
فیس بوک
در twitter به اشتراک بگذارید
توییتر
در linkedin به اشتراک بگذارید
لینکدین
در whatsapp به اشتراک بگذارید
واتس آپ

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر

دوره هفت را پشتیبانی کنید!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله است.
کمک مالی

پست های اخیر

مقالات ویژه